26.01.11

Recenze Microsoft Expression Studio 4 na portálu grafika.cz.

Velmi přehlednou charakteristiku tohoto moderního produktu publikuje ve svém článku na uvedeném portálu Grafika.cz Luboš Němec pod titulkem:
"Microsoft Expression Studio 4: webové stránky, grafická rozhraní, Silverlight a RIA aplikace".
Text byl opublikován 22. června 2010. Autor v něm postupně probírá jednotlivé aplikace, které přibližuje textovou i grafickou ( screenshot ) formou. Microsoft nabízí produkt ve dvou edicích: Expression Studio 4 Ultimate a levnější Expression Studio 4 Web Professional.
Autor se v článku věnuje edici Expression Studio 4 Ultimate, která obsahuje aplikace Expression Blend, SketchFlow, Expression Web + SuperPreview, dále grafický editor Expression Design a transkodér/enkodéru video obsahu Expression Encoder, který se navíc prodává i samostatně (za zatím neupřesněnou cenu) v rozšířené variantě Encoder 4 Pro
Celý článek najdete na níže uvedené adrese, takže se omezím pouze na citaci dvou odstavců.
Cituji z anotace:
"Sadu několika aplikací pro přípravu a návrhy grafiky, tvorbu webových stránek, vývoj RIA aplikací a dalších interaktivních multimediálních či animačních projektů na bázi Silverlightu, .NET a WPF nabízí aktuální čtvrtá stěžejní verze balíku Microsoft Expression Studio. Pojďme se podívat, co všechno si pro nás Microsoft připravil nového, k čemu jsou jednotlivé aplikace určeny a na co se zaměřují."
Cituji ze závěru:
"V celém Expression Studiu 4 je nejvíce patrný další posun do oblasti RIA aplikací, pro jejichž vývoj je určena edice Ultimate a se kterou přímo souvisí aktuální verze platformy/technologie Microsoft Silverlight. Z hlediska tvorby a testování webových stránek můžete v Expression Studiu Web Professional využít vylepšené SuperPreview a nový nástroj SEO Checker, zbytek novinek v Expression Web 4 tvoří pouze různé opravy drobných chyb z předchozí třetí stěžejní verze editoru.
Celkové bych od stěžejní verze Expression Studia čekal více novinek, a to zejména od editoru Expression Web. Musím však podotknout, že mnoho novinek je už obsaženo přímo v platformě Silverlight 4, kterou podporuje především editor Expression Blend 4, jehož představení najdete v brzkém pokračování článku o Expression Studiu 4."
Celý velmi pěkně podaný článek Luboče Němce, charakterizující a částečně i hodnotíci produkt Microsoft Expression Studio 4, najdete na adrese:
http://www.grafika.cz/art/sw/expression_studio_4.html