26.03.11

Altova® Authentic® 2011r2sp1 Desktop Community Edition

Často jsem žádán o radu v souvislosti s XML formátem, konkrétně se řada návštěvníků mého portálu ptá na vhodný XML editor. Mé webové stránky věnované XML formátu a jeho užití jsou bohužel již zastaralé ( rok 2000 ) a tak jsem se porozhlédl po webu a zde je moje doporučení:
Editor Authentic od firmy ALTOVA je wysiwyg editor. Vyskytuje se ve dvou verzích. Následující informace se týká verze, která je poskytována ke stažení zdarma. Bohatěji vybavená verze Enterprise, je placená.
Zde je citát anotace produktu v angličtině:
"Altova Authentic® 2011 Community Edition is a FREE WYSIWYG content editor that allows non-technical business users to view and edit data in XML documents and relational databases without being exposed to the underlying technology. They simply fill in electronic forms using the word processor-style interface, and their content or query is instantly processed. Authentic is ideally suited as the user interface element of XML-based document frameworks and management-oriented databases."
Další informace získáte na adrese:
http://www.altova.com/download/authentic/desktop_community.html
Free verzi mám odzkoušenou a mohu ji proto doporučit. Verzi Enterprise nainstalovanou nemám, takže zatím se nemohu vyjádřit k otázce zda se investice do této bohatší verze vyplatí či nikoliv. Podaří-li se mi ji získat, rád se o zkušenosti podělím.